Pomoc s dotací

Dotace na fotovoltaické elektrárny

V rámci programu Nová zelená úsporám můžete na vaši fotovoltaickou elektrárnu dostat dotace ve výši až 150 000,- kč. Jedná se o 3. výzvu Nová zelená úsporám otevřenou do roku 2021.

Kdo má na dotaci nárok ?

Podmínky pro zisk dotace jsou jednoduché. Stačí být vlastníkem nemovitosti, na kterou se bude sluneční elektrárna montovat a nemovitost musí být zkolaudovaná jako objekt k bydlení, nebo rodinný domek. Pokud o dotaci zažádáte před kolaudací, vyplacena vám bude až po zkolaudování nemovitosti. Na jednu nemovitost může být vždy aktivní pouze jedna žádost o dotaci na fotovoltaickou elektrárnu. Energie, kterou vaše fotovoltaika vyrobí, je primárně určená ke spotřebování ve vaší domácnosti.

Kdy se o dotaci žádá ?

O dotaci můžete žádat i předem, než se s montáží elektrárny začne. Nebo v průběhu stavby, ale i po jejím proběhnutí do 24 měsíců. Jako náš klient se ale o dotace vůbec nemusíte starat. Všechno papírování a komunikaci s úřady vyřídíme za vás a na vše vás včas upozorníme. Dotace má pokrýt maximálně polovinu nákladů na elektrárnu.

Co když podmínky pro zisk dotace splníte a stejně ji nedostanete ?

Podle našich zkušeností není problém dotaci při splnění podmínek získat. Našim klientům smluvně ručíme, že dotaci dostanou, i kdybychom ji za ně měli zaplatit sami. Pokud tedy podmínky pro její zisk splňují. I proto, že máme všechny papíry pod kontrolou, víme, že děláme pro zisk dotace maximum a vše máme v pořádku.

Jak a kdy dotaci dostanete ?

Elektrárnu nám uhradíte celou a dotaci následně obdržíte na účet od Ministerstva životního prostředí. Případně od nás, pokud bude vaše žádost zamítnuta, i když podmínky pro zisk dotace splníte. Dotaci standardně dostanete do 2-3 měsíců po výměně elektroměru.

Odkud se berou peníze, které financují dotace na fotovoltaiku ?

Panuje poměrně rozšířený omyl, že program Nová zelená úsporám dotují čeští daňoví poplatníci z vlastních kapes. Není to tak. Programu Nová zelená úsporám je financovaný z prodeje emisních povolenek, které Česká republika prodává jiným státům, které nadlimitně znečišťují životní prostředí. Podpora OZE, kterou všichni povinně platíme spolu s elektřinou, se vztahuje na starou dotační politiku, se kterou nemáme a nechceme mít nic společného.

Hlavní cíl Nové zelené úsporám je zlepšit stav životního prostředí snížením emisí znečišťujících látek a skleníkových plynů, hlavně CO2. Česká republika podporuje ve velkém rekonstrukce rodinných domů tak, aby byly energeticky úsporné a aby používaly obnovitelné zdroje energie.

Je možné zároveň s dotací na fotovoltaiku čerpat i další dotace ?

Můžete zároveň žádat i o dotace na další technologie, třeba na tepelné čerpadlo nebo zateplení. Co se týká fotovoltaiky, na jednu nemovitost může být vždy aktivní pouze jedna žádost o dotaci na fotovoltaickou elektrárnu.

Na co můžete dotaci čerpat ?

Dotace nabízíme na elektrárny, které využívají přebytečnou energii k ohřevu teplé užitkové vody, na fotovoltaické systémy s akumulátory a na hybridní fotovoltaické elektrárny.

 

  • Dotace na fotovoltaiku s ohřevem vody
  • Dotace na bateriové systémy
  • Dotace na hybridní fotovoltaické systémy

Dotace na tepelná čerpadla

Na tepelné čerpadlo dotaci také můžete získat. Bohužel ale pravidla nejsou tak jednoduchá jako u fotovoltaiky a musí se postupovat individuálně. Rádi vám zjistíme, jestli na dotaci máte nárok a případně vám pomůžeme s papírováním. Vyplňte kontaktní formulář. Ozveme se vám a vše spolu probereme.