Vzhledem ke zvýšenému množství objednávek je minimální výše objednávky z e-shopu stanovena na 50 000,- kč (tento limit se nevztahuje na elektrocentrály).

Dotace pro firmy a solární parky 2022

Dotační příležitosti pro firmy pro rok 2022+

Jste-li firma a hledáte možnosti využití dotačních příležitostí pro instalaci fotovoltaické elektrárny pro vlastní spotřebu či máte záměr realizovat solární elektrárnu prodávající vyrobenou energii do distribuční sítě, doporučujeme sledovat stránky https://www.enovation.cz/dotace-na-fotovoltaiku. Drtivá většina dotačních programů pro rok 2022 spadá pod nově schválený Operační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost, zkráceně OPTAK, dále pod Národní plán obnovy, Modernizační fond a Operační program Životní prostředí. Jedná se o program termínovou působností do roku 2027, skrze primárně který budou podporovány pro-energetické projekty velkého rozsahu. 

 

Jednotlivé programy nabízí dlouhodobě nejvýhodnější možnosti dotací pro podnikatele a firmy s nejvyšší mírou podpory a šance na schválení dotace. Zároveň se jedná o programy vypisující výzvy s velmi vysokými alokovanými částkami, je tedy možno žádat o dotaci na velmi rozsáhlé projekty. Mějte prosím na paměti, že realizace FVE velkého rozsahu (0,5MVp+) jsou strategicky i finančně velmi výhodnou aktivitou, nicméně fáze přípravy a realizace je oproti jiným projektům dlouhá a může trvat i několik let. Nenechávejte tedy prosím na poslední chvíli svá rozhodnutí a informujte se s dostatečným předstihem u všech dotčených institucí ohledně vašeho záměru. 

Mějte prosím dále na paměti, že programy podporující výstavbu velkých solárních parků již nebude možno stavět s dotační podporou na půdách s ochranou zemědělského půdního fondu. Doporučujeme se tedy informovat na příslušném úřadu ohledně možností a ekonomické náročnosti vyjmutí vašeho pozemku ze zemědělského půdního fondu. 

Všem klientům dále DŮRAZNĚ doporučujeme před jakýmikoliv kroky vedoucími k realizaci podnikatelského záměru stavby FVE velkého rozsahu (především nákup pozemku) o bezpodmínečné vypracování Studie připojitelnosti FVE v plánované lokalitě. Jedná se o proces časově náročný, který není možno operativně doložit v řádu dní či týdnů. Informujte se u svého správce distribuční sítě. 

Jednotlivé aktuální výzvy přehledně zde: 

 

https://www.enovation.cz/dotace-na-fotovoltaiku

 

Věnujte prosím zvýšenou pozornost požadavkům již stávajících výzev. Většina výzev bude do roku 2027 opakována za velmi podobných ekonomických, faktických i technických nároků na budované energetické projekty. Jste – li tedy na začátku příprav vašeho podnikatelského záměru výstavby FVE, aktuální podmínky pro zisk dotace můžete brát jako velmi přesné budoucí požadavky pro váš budoucí projekt podléhající schválení do roku 2027. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení