Vzhledem ke zvýšenému množství objednávek je minimální výše objednávky z e-shopu stanovena na 50 000,- kč (tento limit se nevztahuje na elektrocentrály).

Vodík a obnovitelná energie

Vodík je nosičem energie, palivem a surovinou. Při výrobě energie z obnovitelných zdrojů může pomoci snížit emise skleníkových plynů, zvýšit energetickou nezávislost a zmírnit problémy spojené s variabilitou a diskontinuitou systémů obnovitelné energie.

Cesta k životu bez emisí 

Vodík je aktivačním faktorem pro více oborovou integraci, protože poskytuje čistou, ekologicky udržitelnou a flexibilní možnost přeměny obnovitelné elektřiny na chemický nosič energie pro mobilitu, vytápění a průmyslové aplikace. Jedná se tedy o klíčový prvek budoucích energetických systémů, který urychlí přechod na 100% bezuhlíkový systém. Nabízí také Evropě příležitost vést technologie, vytvářet pracovní místa a chránit životní prostředí.

Využití vodíku

Správa vodíku již vytváří globální trh v hodnotě 100 miliard USD. Vodík se v současné době používá při výrobě paliv (50% trhu), hnojiv (43%) a v mnoha technologických procesech (6%), jako je výroba skla a oceli, a při výrobě různých potravinářských výrobků, jako je margarín.

Existují i ​​další využití vodíku, například: řízení vozidel (osobní automobily, autobusy, vlaky, lodě); výroba elektřiny a tepla pro komerční a rezidenční účely; skladování energie z obnovitelných zdrojů ve formě vodíku nebo nahrazení zemního plynu vodíkem v průmyslových a domácích aplikacích. I když je jejich podíl v globálním měřítku stále marginální, všechny tyto aplikace se nyní vyvíjejí.

Vlastnosti vodíku

Vlastnosti vodíku, které umožňují jeho integraci s jakýmkoli energetickým systémem, otevírají možnost mnohem širší implementace obnovitelných zdrojů energie. Energetické systémy, které jsou vysoce závislé na obnovitelných zdrojích, mohou fungovat po dlouhou dobu výroby energie z obnovitelných zdrojů, která není orientovaná na spotřebu, a to dodáváním vodíku do jednoho nebo více bodů spotřeby energie, jako jsou plynárenské sítě, nádrže na čerpací stanice vodíku nebo solné jeskyně.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení