Vzhledem ke zvýšenému množství objednávek je minimální výše objednávky z e-shopu stanovena na 50 000,- kč (tento limit se nevztahuje na elektrocentrály).

Tipy jak šetřit energie

Jak se šetří energie? K tomu je nejlepší vzít v úvahu nejdůležitější parametry: vytápění, ohřev vody a větrání. Pokud se rozhodnete používat efektivní systémy a zařízení, uděláte velký krok k životnímu prostředí, snížíte spotřebu energie, a tím ušetříte peníze. Shromáždili jsme nejdůležitější tipy a rady. Úspora energie je důležité téma, které se stává stále důležitějším. A platí to pro všechny, protože kdo efektivně využívá energii, může ušetřit peníze a zároveň přispět k lepšímu klimatu. Možnosti úspory energie společnosti jsou rozmanité. I maličkosti mají vliv, ale nejlepší je identifikovat své největší spotřebitele energie.

Díky našim radám ušetříte spoustu energie

Spotřebiče na vytápění a ohřev vody jsou někdy skutečnými žrouty energie, ale nyní existují účinné alternativy. Díky nim se úspora energie stává hračkou. V kombinaci s tipy z každodenního života můžete ušetřit spoustu energie a přispět k ochraně klimatu.

Tip 1: snižte spotřebu energie pomocí tepelných čerpadel

V chladném období je vytápění prostor nutností. Vytápění olejem, plynem nebo peletami spotřebuje mnoho energie na provedení práce. Navíc produkují škodlivý CO2. Chytrou alternativou jsou tepelná čerpadla, která k výrobě tepla využívají bezplatnou energii z okolního prostředí – ze vzduchu, podzemní vody nebo geotermální energie. Skutečnost, že některé modely dokážou z jedné části elektřiny získat až pět dílů tepla, ukazuje, že program šetří energii. Tímto způsobem můžete snížit náklady na vytápění.

 

Tip 2: Šetřete energii efektivně pomocí ventilačního systému

Čerstvý vzduch v domě je důležitý pro udržení zdraví obyvatel. Klasické větrání okny však spotřebuje hodně energie. Zvláště dobře izolované pasivní domy vyžadují výměnu vzduchu. Energeticky úsporné řešení: zprovoznění ventilačního systému, který zajistí energeticky úspornou výměnu vzduchu.

Tip č. 3: Vyrobte si elektřinu sami pro větší nezávislost

Plýtvání energiemi je obvykle faktor, který může spotřebovat hodně energie. Proto má smysl porovnávat tarify dodavatelů elektřiny, abyste našli nejlepší nabídku. Nejlepší ze všech je, když si jako majitel domu vyrábíte vlastní elektřinu. Funguje to pomocí fotovoltaického systému na střeše, který přeměňuje sluneční světlo na elektřinu. V každodenním životě to také pomáhá šetřit energii a domácí rozpočet: úplné vypnutí spotřebičů.

Tip č. 4: Dejte velký důraz na zateplení vašeho domova

Dům by měl být co nejvíce zateplen. Protože to znamená, že tepelná ochrana a ztráty jsou minimalizovány. Použití doplňkových materiálů a stavebních krytin, izolačních zasklení, zateplení fasády, suterénu a střešní krytiny i použití větrání s rekuperací tepla výrazně snižuje potřebu tepla objektu. Díky tomu lze dosáhnout až 40% úspory energie. Ale: čím lepší izolace, tím důležitější je dobrá výměna vzduchu, viz. rada číslo 2

Tip 5: tepelné čerpadlo nebo solární energie na ohřev vody

Sprcha, opláchnutí, mytí rukou: bez horké vody se doma neobejdeme. Ohřev vody samozřejmě stojí energii. Tuto spotřebu lze minimalizovat pomocí tepelného čerpadla. Další možností je solární tepelná energie: sluneční záření se přeměňuje na tepelnou energii díky solárním kolektorům na střeše. Přestože máte přístup k teplé vodě, šetříte energii.

Tip 6: perte oblečení šetrně a bez sušičky

Pračka spotřebuje při každém praní velké množství vody. I novější modely spotřebují na jedno mytí kolem 50 litrů. Spotřeba energie je tedy obrovská. Existují ale způsoby, jak ušetřit: Znečištěné oblečení v kombinaci s moderními čisticími prostředky vyčistíte při teplotě praní 40 °C. Vyšší teploty spotřebují výrazně více elektřiny. Místo sušáku můžete prádlo sušit na zahradě, na balkóně nebo v bytě.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení