Vzhledem ke zvýšenému množství objednávek je minimální výše objednávky z e-shopu stanovena na 50 000,- kč (tento limit se nevztahuje na elektrocentrály).

Seznamte se s invertorovou elektrocentrálou


Mnoho lidí, kteří si chtějí koupit generátor energie, si zvolí invertorový generátor. Takovýto agregát má malé rozměry, pracuje efektivně, je energeticky úsporný a také poměrně tichý. Umožňují napájení počítače, elektrického nářadí a domácích spotřebičů. Co dalšího byste o invertorové elektrocentrále měli vědět?

 

Jak to funguje?

Invertorová elektrocentrála pracuje na mírně odlišných principech než agregáty s rámovou konstrukcí. Hlavním rozdílem je absence setrvačníku a pokročilejší technologie provozu, takzvaná vyhlazená sinusová vlna.

Začněme s konstrukcí invertorové jednotky - v konstrukci zařízení můžeme rozlišovat mimo jiné spalovací motor, generátor a řadu ovládacích a pomocných prvků, například spínač přetížení, tlumič hluku, řídicí systém, připojení a zásuvky. Střídač – invertor je také velmi důležitým prvkem. Je to právě invertor, který iniciuje výrobu vysoce kvalitního, čistého proudu. Ten se v dalších fázích převádí na stejnosměrný proud. Většina invertorových generátorů je vybavena regulátorem napětí - AVR. Regulátory umožňují udržovat napětí generované generátorem na konstantní úrovni, bez ohledu na změnu otáček motoru.

Kde je užitečná invertorová elektrocentrála?

Jak bylo uvedeno výše, invertorová jednotka je menší a lehčí než jednotka s rámovou konstrukcí. Díky tomu můžeme tato zařízení snadno přemístit na různá místa, například vzít s sebou na pozemek nebo kemp. Kde jinde je užitečný invertorový generátor?

  • během práce venku i v dílně
  • profesionální i amatérské v domě a soukromém bytě - v případě výpadku proudu v obytných automobilech a karavanech
  • v ordinacích lékařů a zdravotnických zařízeních - k napájení zdravotnických zařízení
  • v kanceláři nebo ve společnosti - v případě výpadku proudu na staveništi v chatkách v kotelnách a sklepech

Kterou invertorovovou elektrocentrálu si vybrat?

Na trhu jsou k dispozici různé typy generátorů energie, jaké parametry je třeba vzít v úvahu při výběru modelu, který bude 100% přizpůsoben našim potřebám? Nejprve bychom měli pečlivě analyzovat, jaký typ invertorové elektrocentrály a jaký výkon chceme napájet pomocí našeho zařízení. Jakmile je to vyřešeno, bude výběr mnohem jednodušší.

Před zakoupením zařízení byste měli také věnovat pozornost těmto problémům, jako jsou:

  • Výkon - je třeba si uvědomit, že výkon zařízení připojených k generátoru nemůže být větší než jmenovitý výkon generátoru, navíc by měl být jmenovitý výkon generátoru asi o 20% větší než výkon připojených zařízení. Před zakoupením zařízení proto zkontrolujte výkon zařízení, která chcete napájet pomocí generátoru.
  • Spotřeba paliva - čím nižší je spotřeba paliva, tím delší je doba provozu zařízení, a tím i nižší provozní náklady.
  • Kapacita palivové nádrže - nejlepší je zvolit větší nádrž, díky níž bude náš generátor pracovat dlouho a nebudeme muset dělat časté přestávky na doplňování paliva.
  • Pracovní doba s plnou palivovou nádrží.

Další funkce - např. snímač nízké hladiny paliva.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení