Vzhledem ke zvýšenému množství objednávek je minimální výše objednávky z e-shopu stanovena na 100 000,- kč.

Seznamte se s invertorovou elektrocentrálou


Mnoho lidí, kteří si chtějí koupit generátor energie, si zvolí invertorový generátor. Takovýto agregát má malé rozměry, pracuje efektivně, je energeticky úsporný a také poměrně tichý. Umožňují napájení počítače, elektrického nářadí a domácích spotřebičů. Co dalšího byste o invertorové elektrocentrále měli vědět?

 

Jak to funguje?

Invertorová elektrocentrála pracuje na mírně odlišných principech než agregáty s rámovou konstrukcí. Hlavním rozdílem je absence setrvačníku a pokročilejší technologie provozu, takzvaná vyhlazená sinusová vlna.

Začněme s konstrukcí invertorové jednotky - v konstrukci zařízení můžeme rozlišovat mimo jiné spalovací motor, generátor a řadu ovládacích a pomocných prvků, například spínač přetížení, tlumič hluku, řídicí systém, připojení a zásuvky. Střídač – invertor je také velmi důležitým prvkem. Je to právě invertor, který iniciuje výrobu vysoce kvalitního, čistého proudu. Ten se v dalších fázích převádí na stejnosměrný proud. Většina invertorových generátorů je vybavena regulátorem napětí - AVR. Regulátory umožňují udržovat napětí generované generátorem na konstantní úrovni, bez ohledu na změnu otáček motoru.

Kde je užitečná invertorová elektrocentrála?

Jak bylo uvedeno výše, invertorová jednotka je menší a lehčí než jednotka s rámovou konstrukcí. Díky tomu můžeme tato zařízení snadno přemístit na různá místa, například vzít s sebou na pozemek nebo kemp. Kde jinde je užitečný invertorový generátor?

  • během práce venku i v dílně
  • profesionální i amatérské v domě a soukromém bytě - v případě výpadku proudu v obytných automobilech a karavanech
  • v ordinacích lékařů a zdravotnických zařízeních - k napájení zdravotnických zařízení
  • v kanceláři nebo ve společnosti - v případě výpadku proudu na staveništi v chatkách v kotelnách a sklepech

Kterou invertorovovou elektrocentrálu si vybrat?

Na trhu jsou k dispozici různé typy generátorů energie, jaké parametry je třeba vzít v úvahu při výběru modelu, který bude 100% přizpůsoben našim potřebám? Nejprve bychom měli pečlivě analyzovat, jaký typ invertorové elektrocentrály a jaký výkon chceme napájet pomocí našeho zařízení. Jakmile je to vyřešeno, bude výběr mnohem jednodušší.

Před zakoupením zařízení byste měli také věnovat pozornost těmto problémům, jako jsou:

  • Výkon - je třeba si uvědomit, že výkon zařízení připojených k generátoru nemůže být větší než jmenovitý výkon generátoru, navíc by měl být jmenovitý výkon generátoru asi o 20% větší než výkon připojených zařízení. Před zakoupením zařízení proto zkontrolujte výkon zařízení, která chcete napájet pomocí generátoru.
  • Spotřeba paliva - čím nižší je spotřeba paliva, tím delší je doba provozu zařízení, a tím i nižší provozní náklady.
  • Kapacita palivové nádrže - nejlepší je zvolit větší nádrž, díky níž bude náš generátor pracovat dlouho a nebudeme muset dělat časté přestávky na doplňování paliva.
  • Pracovní doba s plnou palivovou nádrží.

Další funkce - např. snímač nízké hladiny paliva.