Vzhledem ke zvýšenému množství objednávek je minimální výše objednávky z e-shopu stanovena na 50 000,- kč (tento limit se nevztahuje na elektrocentrály).

Proč si pořídit solární střechu?

Fotovoltaická taška je stále novinkou na stavebním trhu. Jejím úkolem je přeměnit sluneční světlo na elektřinu. Takzvané solární střešní tašky stále častěji nahrazují oblíbené solární panely. Jaký je princip jejich fungování a účinnost? Níže uvádíme výhody nové technologie.

Solární střešní taška - co to vlastně je?

Fotovoltaické panely fungují stejně jako tradiční solární kolektory. Jejich úkolem je pohlcovat sluneční paprsky a převádět je na proud o konstantní frekvenci. Solární střecha je také vybavena invertory, které přeměňují stejnosměrný proud na střídavý. Díky tomu vzniká elektřina zdarma vhodná pro domácí instalace.

Každá solární střešní taška je samostatným článkem. Pro zajištění optimálního provozu systému by měly být solární panely spojeny do jednoho systému. Je také nutné zajistit baterie, které budou ukládat vyrobenou elektřinu. Solární panely jsou vyrobeny z krystalického křemíku. Jejich účinnost závisí na intenzitě slunečních paprsků, a tedy i na ročním období. Sluší se také dodat, že solární střešní tašky s invertory umožňují posílat přebytečnou energii do vnější elektrické sítě.

 

Fotovoltaické střechy – přehled výhod a nevýhod

Fotovoltaická taška je moderní řešení, které přináší řadu pozoruhodných výhod. Jednou z předností bude jistě atraktivní provedení sklonu střechy. Skleněné obklady se solárními panely vypadají téměř stejně jako keramické obklady. Nevyčnívají za obrys budovy jako tradiční fotovoltaické panely. Navíc jsou vhodné pro instalaci na střechy různých tvarů a velikostí. Fotovoltaické střechy vybavené solárními taškami z budov nevyčnívají. Opláštění získává atraktivní vzhled a instalace vám umožňuje vyrábět správné množství elektřiny. Skleněné dlaždice, stejně jako solární panely na střechu, vyžadují šikovnou instalaci. Je třeba poznamenat, že výrobci zdůrazňují, že moderní solární panel může být několikrát odolnější než tradiční solární panely. Je pravdou, že moderní fotovoltaické panely v podobě střešních tašek jsou stále novinkou, ale rozhodně stojí za to se o toto řešení zajímat.

Bohužel fotovoltaická taška má i některé nevýhody a omezení. Jedna z nich se ukazuje jako plně závislost na tvaru a úhlu sklonu střechy. Tradiční solární kolektory a fotovoltaické panely mají možnost nastavení úhlu sklonu. V případě střešních tašek již tuto možnost nemáme, což může snížit efektivitu provozu. Další nevýhodou je cena solární střešní tašky. FV střechy se solárními taškami jsou stále vzácné a investiční cena se může ukázat jako poměrně vysoká. V současnosti se tradiční solární panely ukazují jako menší zátěž pro domácí rozpočet.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení