Vzhledem ke zvýšenému množství objednávek je minimální výše objednávky z e-shopu stanovena na 50 000,- kč (tento limit se nevztahuje na elektrocentrály).

K čemu jsou vhodné elektrocentrály?

Elektřina, voda a topení jsou hlavními zdroji účtů domácností. V každé z těchto tří oblastí můžete podniknout kroky ke snížení nákladů na údržbu vašeho domova a snížení rozpočtu. Seznamte se se všemi a zajistěte, aby byl váš domov energeticky účinný.

Změňte svoje návyky

Často si neuvědomujeme, kolik z našich každodenních návyků ovlivňuje naši spotřebu energie. Změna vašich návyků je způsob, jak bezplatně snížit své účty za vytápění. Co můžete udělat hned, abyste ušetřili peníze?

1.Vypněte světla v místnostech, ve kterých právě nejste. I když časté mačkání spínače způsobuje vyšší spotřebu energie, je stejná jako spotřeba za pouhou jednu sekundu. Zkuste tedy zhasnout světla vždy, když v místnosti nikdo není. Připomeňte to i ostatním členům domácnosti.

 2. Nenechávejte zařízení v pohotovostním režimu. Zvláště pokud jedete na noc, víkend nebo plánujete delší výlet. Televizory, DVD přehrávače, set-top boxy, nabíječky telefonů a další připojená zařízení zbytečně plýtvají elektřinou, když je nepoužíváte. Takže je úplně vypněte. Abyste si tento úkol usnadnili, připojte nejčastěji používaná zařízení k prodlužovacímu kabelu. Díky tomu je můžete všechny dohromady odpojit od zdroje energie jedním vypínačem.

 3. Snižte spotřebu vody v kuchyni a koupelně. Můžete to udělat několika způsoby, například uzavřením kohoutku při čištění zubů nebo mytím nádobí v misce nebo myčce (pokud ji máte) místo pod tekoucí vodou. Stejně tak se snažte omezit používání vody na toaletě. Nezacházejte s ním jako s popelníkem nebo odpadkovým košem, protože splachování odpadků také zvyšuje spotřebu vody.

  1. Udržujte pořádek. Pravidelně čistěte všechny lampy, žárovky, ohřívače a elektronická zařízení. Usazování prachu může bránit toku světla, přístupu tepla nebo účinnosti zařízení. Udržováním pořádku můžete zefektivnit fungování svých domácích spotřebičů a prodloužit jejich životnost, což má vliv i na náklady.

Zkontrolujte funkci topného systému a elektronických zařízení

Někdy malé úpravy vašich domácích spotřebičů pomohou zvýšit jejich efektivitu. Pravidelné kontroly také pomohou vyhnout se selhání systému, které s sebou nese vyšší náklady. Jak zlepšit provoz domácích spotřebičů? Některé nápady níže.

 1. Najděte a utěsněte všechna místa úniku tepla. Proudění studeného vzduchu z nezateplené půdy, sklepa a mezer v oknech a dveřích způsobuje velké tepelné ztráty. Zejména to druhé najděte a utěsněte těsněním nebo izolací. Zablokování míst, kde teplý vzduch uniká ven, pomáhá šetřit na vytápění.

 2. Zkontrolujte provoz topného systému. Vadný topný systém, který využívá energii navíc k vytápění vašeho domova, vás stojí spoustu peněz. Pokud váš topný systém vyžaduje časté opravy nebo místnosti nejsou vytápěny rovnoměrně, nechte jej zkontrolovat kvalifikovanou osobou. Nezapomeňte také před začátkem topné sezóny setřít prach z radiátorů a vypustit vzduch z radiátorů. Zajistíte jim tak dobrý přenos tepla.

 3. Prohlédněte si elektronická zařízení. Zkontrolujte, zda všechny správně fungují, vyčistěte a opravte. Pamatujte, že nefunkční zařízení často generují velké energetické ztráty.

 4. Zkontrolujte těsnost vodního systému. Úniky jsou velmi často zodpovědné za nárůst účtů za vodu. Proto zkontrolujte, zda nedochází k nekontrolovaným únikům vody v místech odběru vody (dřez, umyvadlo, sprcha). Podobné pravidlo platí i pro toaletu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení