Vzhledem ke zvýšenému množství objednávek je minimální výše objednávky z e-shopu stanovena na 50 000,- kč (tento limit se nevztahuje na elektrocentrály).

Jak zbavit fotovoltaické panely nečistot?

Fotovoltaický jev je proces výroby elektřiny z volného zdroje, tj. slunečního záření. Rozvoj odvětví obnovitelných zdrojů energie je velmi dynamický a fotovoltaické moduly jsou již třetím největším zdrojem obnovitelné energie na světě. Při pohledu na rostoucí ceny energetických služeb se instalace FV systému stává ziskovějším než kdy dříve.

 Pokud chcete, aby vaše fotovoltaická instalace přinesla hmatatelné výhody v podobě stálých výnosů - nezapomeňte pravidelně čistit jednotlivé moduly! Přečtěte si našeho nejnovějšího průvodce, který se dozvíte, jak odstranit nečistoty, a uvidíte, jak znečištění ovlivňuje vaši domácí FV elektrárnu.

Je čištění solárních panelů bezpečné?

Je bezpečné odstranit nečistoty z panelů namontovaných na střeše? Pokud vaše instalace není umístěna na těžko přístupném místě - můžete sami provádět pravidelné fotovoltaické čištění. Před vstupem na střechu byste si měli přečíst všechna pravidla ochrany zdraví a bezpečnosti při práci ve výškách.

Společnosti zabývající se fotovoltaikou nedoporučují čistit panely samostatně, protože zákazníci nevěnují pozornost zařízením a čisticím prostředkům používaným k čištění modulů. Pokud se chcete o fotovoltaické panely starat správným způsobem, pořiďte si profesionální čisticí prostředky, které odstraní nečistoty, aniž by zničily FV panely.

Jak často je třeba solární panely umýt?

Chcete dosáhnout lepšího výnosu z vašeho fotovoltaického systému? Nezapomeňte jej pravidelně čistit. Na místech, která nejsou vystavena nestandardnímu znečištění, se doporučuje moduly umýt nejvýše 4krát ročně. Nejlepším řešením je odstranit nově vytvořené nečistoty co nejdříve. V případě FV panelů je obvyklé pravidlo, že je lepší panely pravidelně umýt a zabránit ztrátám, než zanedbávat instalaci a plýtvat penězi.

Dostupnost instalace je velmi důležitým faktorem při čištění solárních farem. Často přicházíme do styku s domácími elektrárnami, kde vzdálenost od instalovaných panelů není dostatečná, což čištění výrazně ztěžuje. Příliš malá vzdálenost mezi moduly znemožňuje použití profesionálního stroje, který bude panely čistit. V tomto případě fotovoltaické společnosti odstraňují nečistoty ručně, což investorovi přináší obrovské náklady.

Jak čistit FV panely?

Solární panely můžete čistit sami nebo pomocí společnosti, která se jejich čištěním zabývá. V případě využití nabídky profesionálů rozlišujeme instalační čisticí systémy, které se dělí na dva různé typy filtrační technologie: Iontově-kationtový systém - filtrace se provádí pomocí pryskyřice se smíšeným ložem. Tento způsob odstraňování nečistot poskytuje čistý účinek 99,9%. Systém reverzní osmózy - spočívá ve filtraci přes membránový filtr. Díky tomuto systému můžete dosáhnout efektu čistoty mezi 95-98%.

FV panely můžete také čistit sami, ale nezapomeňte se postarat o vysoce kvalitní výrobky na odstranění nečistot. Nesprávný výběr chemikálií, například použití abrazivního mýdla, může poškodit nebo nedostatečně vyčistit instalaci. Fotovoltaické články by měly být omyty destilovanou vodou a měkkou houbou, která jejich povrch nepoškrábe. Pokud moduly pravidelně čistíte, nemusíte používat mýdlo. V případě významné kontaminace zařízení se doporučuje použít malé množství čističe skla smíchaného s vinným octem. Články není vhodné čistit tlakovým čističem, protože by to mohlo způsobit neopravitelné poškození!

https://solarnisystemynaohrevvody.cz/dalsi-clanky/297-cisteni-solarnich-kolektoru-a-panelu-od-necistot

https://www.ceskestavby.cz/clanky/jak-vycistit-fotovoltaicke-a-solarni-panely-22314.html

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení