Vzhledem ke zvýšenému množství objednávek je minimální výše objednávky z e-shopu stanovena na 50 000,- kč (tento limit se nevztahuje na elektrocentrály).

Jak si vybrat solární ohřívač TUV?

Solární ohřívač vody je ekologické řešení, které vám umožní ušetřit účty za energii potřebnou k ohřevu užitkové vody. Takový solární kotel s nádrží není schopen pokrýt celou poptávku po ohřevu užitkové vody z obnovitelného zdroje energie, jako je solární energie, ale sníží náklady na ohřev vody. Poradíme vám, jak solární ohřívač vybrat.

Solární ohřívač užitkové vody - nejdůležitější informace

Solární ohřívač vody je dobrým řešením pro levnou užitkovou vodu mimo topnou sezónu. Může to být alternativa k drahým a složitým typickým solárním systémům. Solární ohřívač užitkové vody nevyžaduje elektřinu, a proto nám nevznikají žádné další náklady. Toto řešení je nejen ekonomické, ale také ekologické, protože využívá obnovitelný zdroj energie, v tomto případě solární energii.

Díky tomu se staráme o své životní prostředí. Solární ohřívač užitkové vody je vyroben z vakuových trubic a nádrže na vodu. Nádrže mají různé kapacity, které si každý uživatel může upravit podle svých potřeb. Vakuové trubice jsou vyrobeny z borosilikátového skla a uvnitř je umístěna měděná tepelná trubka, tzv. Tepelná trubka. Trubky jsou v této konstrukci topným prvkem a přijímají sluneční paprsky, poté se uvnitř zahřívají a přenášejí vyrobené teplo do nádrže.

Nádrž je vyrobena z vysoce kvalitní nerezové oceli, která je odolná vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám a korozi. Nádrž takového kotle je navíc izolována 5 cm silnou polyuretanovou pěnou, která chrání vodu před nočním ochlazováním. Solární kotel je připojen k zásobníku přívodem studené vody z vodovodního systému a výstupem teplé vody, který vede k domácí instalaci. Způsob, jakým solární ohřívače vody fungují a jak se voda dostane do instalace, závisí na typu solárního ohřívače vody. Můžeme si koupit tlakový solární kotel, beztlaký solární kotel a solární kotel s výměníkem.

solar

Provoz solárního ohřívače užitkové vody

Aby solární ohřívač užitkové vody fungoval efektivně, měl by být instalován na vhodném místě. Musíme si uvědomit, že vakuové trubice směřují na jih, protože v našich zeměpisných šířkách sluneční paprsky dopadají na tuto stranu nejdelší během dne, tj. Od východu do západu slunce. Díky tomuto uspořádání bude solární ohřívač vody nejúčinnější. Pro instalaci solárních kotlů se používá speciální univerzální stojan z nerezové oceli. Umožňuje instalaci takového solárního ohřívače na jakýkoli povrch, a to jak na rovném, tak na svažitém povrchu.

Je třeba zdůraznit, že v našich klimatických podmínkách funguje ohřev vody solární energií velmi dobře. Je však třeba zdůraznit, že solární kotel je nejúčinnější od jara do podzimu, v měsících od března do října, tedy po skončení topné sezóny. Den je pak mnohem delší a proto se dodává mnohem více sluneční energie. V zimním období také svítí slunce, ale doba slunečního záření je mnohem kratší, a proto je ohřívač méně účinný.

Solární tlakové ohřívače jsou zařízení, ve kterých je horká, ohřátá voda z vodovodu tlačena do budovy tlakem ve vodovodní síti. Tyto typy ohřívačů lze použít prakticky v každém rodinném domě, ale budou dobře fungovat i v průmyslových zařízeních. Takový solární kotel s nerezovou nádrží se vyznačuje velkým komfortem používání, bezúdržbovostí a funkčností, díky čemuž má velmi dobré názory. Velikost a kapacita těchto ohřívačů závisí na několika faktorech, které je třeba vzít v úvahu při jejich nákupu. Jsou přizpůsobeny počtu lidí žijících v domě a jejich denní potřebě teplé vody. V případě, že v domě žijí dvě nebo tři osoby, je nejlepším řešením souprava se zásobníkem 100 l. Pokud v domě žijí čtyři nebo více lidí, bude nejlepším řešením solární souprava se zásobníkem 200 l.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení