Vzhledem ke zvýšenému množství objednávek je minimální výše objednávky z e-shopu stanovena na 50 000,- kč (tento limit se nevztahuje na elektrocentrály).

Jak funguje tepelné čerpadlo v zimě?

Zvažujete výměnu zdroje tepla ve vaší domácnosti? Vyberte si ekologické, pohodlné a funkční řešení, které dobře funguje i uprostřed intenzivní zimy. Zjistěte více o tepelných čerpadlech a jejich fungování při teplotách pod bodem mrazu.

3

Dokáže tepelné čerpadlo zvládnout mínusové teploty?

Velmi často slyšíme, že tepelné čerpadlo není v Čechách příliš žádaný způsob vytápění. Říká se, že rodinný dům s ním nebude v zimě dostatečně vytápěn, protože zařízení nedokáže zvládnout teploty pod nulou. Na rozdíl od všech těchto názorů si však tepelná čerpadla poradí se zimními teplotami velmi dobře.

Moderní technologie čerpadel je schopna získávat teplo z prostředí, a to i při teplotě dosahující přibližně -30 stupňů C. Jak to, že čerpadlo odebírá takové teplo a přenáší ho do projektu vytápěného domu? Tepelná čerpadla dnes využívají moderní technologie, které jim umožní pracovat v teplotním rozsahu provozu i v režimu vytápění. Díky tomuto inovativnímu řešení může tepelné čerpadlo zaručit vynikající kvalitu práce až do přibližně -30 stupňů C a vysoký jmenovitý výkon (až do -15 stupňů C).

U vzduchových tepelných čerpadel je problémem vždy nízká teplota ve zdroji tepla - zejména v zimě. Pokud si koupíte standardní zařízení, pokles účinnosti u nich bude patrný z venkovní teploty, která dosáhne přibližně +5 stupňů C. Ve většině klasických tepelných čerpadel budou mít při venkovní teplotě asi -25 stupňů Celsia o něco více než polovinu jmenovitého topného výkonu. Proč je to tak? Tlak odpařování a teplota odpařování se liší pro získání energie musí být na nich viditelný teplotní rozdíl.

Je těžké si to představit, ale i při -20 ° C obsahuje venkovní vzduch hodně tepla, které může tepelné čerpadlo efektivně využívat. Samozřejmě, ne každé tepelné čerpadlo si s tak obtížnými podmínkami poradí samo.

Výkon tepelného čerpadla

Tepelný výkon tepelného čerpadla závisí na teplotě vzduchu a požadované teplotě vody dodávající vytápění domu. Setkáme se s tepelnými čerpadly, jejichž topný výkon klesá se snižováním teploty vzduchu - charakteristika neustále klesá. Můžeme také najít tepelná čerpadla, jejichž výkonové charakteristiky se snižují a zvyšují s klesající teplotou vzduchu.

Zamrzne tepelné čerpadlo v zimě?

V případě starších nebo nesprávně nainstalovaných tepelných čerpadel mohlo občas skutečně dojít k zamrznutí vnější jednotky. Obvykle to bylo způsobeno určitými vysokými teplotami a vysokou teplotou vzduchu. Nová tepelná čerpadla vzduch – voda jsou však na tak pokročilé úrovni, že k zamrzání vnitřní jednotky skutečně nedochází. Skutečně kvalitní čerpadla mají odvod kondenzátu a umí se  v případě potřeby sama odmrazit.

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení