Vzhledem ke zvýšenému množství objednávek je minimální výše objednávky z e-shopu stanovena na 50 000,- kč (tento limit se nevztahuje na elektrocentrály).

Elektrocentrály: jaké mají využití?

Elektřina je přítomna téměř ve všech sektorech světové ekonomiky. Neustálý přístup k napájení je proto nezbytný pro většinu prováděných prací také v terénu. Elektrocentrály se používají tam, kde je nemožný přístup ke stálému zdroji elektřiny nebo jako nouzový zdroj energie v případě náhlého výpadku proudu. Týká se to mimo jiné staveniště a mnoho dalších průmyslových odvětví.

Jak funguje generátor elektřiny?

Princip činnosti generátoru a obecně elektrocentrály, navzdory jeho složité struktuře, lze snadno vysvětlit. Úkolem tohoto zařízení je přeměnit kinetickou energii na elektřinu. Zjednodušeně se jeho konstrukce skládá ze statoru, tedy stacionárního magnetického pole, v něm rotujícího elektromagnetu a motoru – obvykle spalovacího motoru. Díky generátorům elektřiny je možné vyrábět elektřinu téměř kdekoli. Mobilní elektrocentrály jsou nejčastěji vybaveny benzinovými a naftovými motory. V případě pokročilejších konstrukcí je napájení dodáváno LPG, metanem nebo zemním plynem.

Důležité parametry elektrocentrály

Před nákupem vhodného generátoru se vyplatí seznámit se s jeho parametry. Musíte je vybrat tak, aby plně splňovaly vaše očekávání. Bez ohledu na to, zda máte zájem o koupi mobilní nebo stacionární elektrocentrály, nejdůležitějším parametrem bude výkon, který produkuje. Je třeba vzít v úvahu výkon generovaný generátorem, nikoli motor pohánějící generátor (i když to lze také vzít v úvahu).

Diesel nebo benzin?

V případě mobilních elektrocentrál bude hrát významnou roli i druh použitého paliva. Benzínové motory jsou lehčí a levnější, ale méně odolné a mají vyšší spotřebu paliva. Naftové motory jsou naopak dražší, ale vyznačují se nižší spotřebou paliva a větší životností. Bohužel dieselové generátory jsou odpovídajícím způsobem těžší než ty s benzínovými motory. Jejich přeprava se proto může ukázat jako poněkud obtížná.

Jednofázový nebo třífázový generátor?

To je další důležitý parametr, kterému byste měli věnovat pozornost. Na trhu jsou elektrocentrály s jednofázovým nebo třífázovým systémem. Zároveň může být zavádějící domnívat se, že třífázové generátory generují více energie na jednofázovém výstupu než typické jednofázové generátory. Bohužel to není pravidlem a na tyto parametry byste si měli pokaždé dát obzvlášť pozor.

 

K čemu jsou vhodné elektrocentrály?

Elektrocentrály lze využít pro výrobu elektrické energie jak v domácnostech, tak například v nemocnicích, kde mohou zachránit život či na stavbách. Jejich využití najdete také ve firmách. Jaké generátorové soustrojí bude pro firmu nejvhodnější? V první řadě byste měli vsadit na osvědčenou značku, která zajišťuje nejvyšší kvalitu vybavení a jeho spolehlivost. Pokud bude generátor používán v terénu a často za nepříznivých povětrnostních podmínek, je nutné dbát také na vhodný stupeň ochrany. Další otázkou je, zda potřebujeme jednofázový nebo dvoufázový chladič, protože ceny obou se budou velmi lišit.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení