Vzhledem ke zvýšenému množství objednávek je minimální výše objednávky z e-shopu stanovena na 50 000,- kč (tento limit se nevztahuje na elektrocentrály).

Čtyři důvody proč využívat solární energii

Solární energie se evidentně stala trendem v obnovitelné energii. Majitelé domů po celém Česku si instalují na střechu solární panely, čímž se jim podaří využít všech výhod solární energie. Kromě zjevných finančních výhod existují i další relevantní důvody, proč byste měli přejít na využívání solární energie namísto fosilních paliv. Jaké další důvody byste měli zvážit, když se vydáte pro  solární zařízení? Zde jsou 4 pádné důvody:

1. Solární energie šetří životní prostředí

Nejznámějším faktem o solární energii je, že představuje čistý, zelený zdroj energie. Solární energie je skvělý způsob, jak snížit svou uhlíkovou stopu. Na solární energii není nic, co by znečišťovalo matku přírodu. Neuvolňuje žádné skleníkové plyny a kromě toho, že ke svému fungování potřebuje zdroj čisté vody, nepoužívá absolutně žádné jiné zdroje. Je tedy bezpečná a šetrná k životnímu prostředí. Přesto lidé stále pochybují, proč je solární energie dobrá.

Solární energie je soběstačná a instalace solárních panelů na vaši střechu je bezpečnou a snadnou cestou, jak přispět k udržitelné budoucnosti. Začít u vás doma je skvělý způsob, jak ukázat, že vám záleží na životním prostředí.

 

2. Solární elektřina způsobí, že váš domov bude mimo síť

Snížení nákladů na solární panely slouží jako skvělý příklad toho, proč by mělo dojít k nárůstu využívání solární energie. Tradiční elektřina do značné míry závisí na fosilních palivech, jako je uhlí a zemní plyn. Nejen, že jsou škodlivé pro životní prostředí, ale jsou také omezenými zdroji. To se promítá do volatilního trhu, na kterém se ceny energií mění v průběhu dne.
Solární elektřina zvyšuje vaši nezávislost na elektrické energii! Investicí do 4kW solárního systému, což je nejběžnější domácí velikost, se můžete snadno chránit před nepředvídatelným nárůstem cen energií a užívat si levnou elektřinu po celý den – slunce nikdy nezvýší své sazby a poskytuje vám energetickou bezpečnost .
Jakmile budete mít na střeše solární panely, technicky jste dosáhli energeticky nezávislého stavu. Solární akumulátorové systémy mohou také pomoci uchovat elektřinu pro noční a deštivé dny.

3. Solární energie může využívat nevyužitou půdu

Můžete se i nadále divit, proč solární energie. S rostoucí potřebou solární energie se stává snadno dostupnou pro většinu z nás. Napříč zeměmi jsou obrovské pozemky, které jsou daleko od velkých měst nebo hlavních měst a nejsou vůbec k ničemu využívány. Se solární energií můžeme skutečně využít půdu a následně vytvořit velkou hodnotu. Solární energie je zdrojem energie pro každého. Tímto způsobem nemusíme používat pozemky s vysokou cenou, které by mohly být vhodnější pro jiné využití. Možná jste již slyšeli o solárních farmách – panelech používaných ke sběru solární energie ve velkém množství. To dokonale ukazuje, jak solární energie využívá nevyužitou půdu.

4. Solární energie způsobuje menší ztráty elektřiny

Elektřinu je třeba dopravovat z velkých elektráren ke konečným spotřebitelům prostřednictvím rozsáhlých sítí. Přenosy na dlouhé vzdálenosti se rovnají ztrátám výkonu. Přemýšleli jste někdy, k čemu slouží solární panely? Jsou na vaší střeše, aby získali energii ze slunce. Střešní solární energie je užitečná při zvyšování energetické účinnosti s ohledem na krátkou vzdálenost. Vaše energie se stane domácí a v důsledku toho máte pod kontrolou své vlastní účty a spotřebu energie. Kromě toho jsou solární systémy odolné, čímž se snižuje pravděpodobnost přerušení provozu.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení