Vzhledem ke zvýšenému množství objednávek je minimální výše objednávky z e-shopu stanovena na 50 000,- kč (tento limit se nevztahuje na elektrocentrály).

Co nám přinese zelená energie?

V poslední době roste zájem o zelenou energii, která je nejen velmi přínosná pro životní prostředí, ale přináší i mnoho ekonomických výhod. Zároveň můžeme také pozorovat, jak razantně rostou ceny elektřiny, což se následně promítá do financí příjemců energie. Zelená energie proto o to více zajímá ty, kteří chtějí pečovat jak o životní prostředí, tak o svůj rozpočet.

 

Co jsou obnovitelné zdroje energie (OZE)?

V souvislosti s obnovitelnými zdroji energie lze hovořit o zdrojích ekologických a přírodních, ale i o těch, které nelze vyčerpat. Způsoby získávání energie z obnovitelných zdrojů zaručují, že při výrobě elektřiny a tepla nebude vypouštět oxid uhličitý, tedy chemickou sloučeninu, které je přisuzována významná role při vytváření klimatických změn. Obnovitelné zdroje energie mají svou velkou výhodu, kterou je nekonečná možnost jejich využití, zcela opačně než u klasických paliv jako je uhlí.

Jaké jsou zdroje obnovitelných energií

Na trhu jsou různé zdroje obnovitelné energie. Rozlišujeme:

  • Fotovoltaické elektrárny, které patří mezi nejoblíbenější způsoby výroby obnovitelné energie. Sluneční záření se využívá k výrobě zelené energie
  • Vodní elektrárny, které využívají gravitační energii vody k výrobě obnovitelné energie,
  • Biopaliva zase využívají biomasu (např. zbytky ze zemědělské produkce rostlinného původu),
  • Geotermální teplárny, které využívají tepelnou energii Země,
  • Větrné elektrárny, které využívají sílu větru.

 

Vliv obnovitelných zdrojů energie na vaše účty

Mezi všemi obnovitelnými zdroji energie v Česku je nejrychleji rostoucí fotovoltaika. Spotřebitelé elektřiny se také mohou zapojit do rozvoje obnovitelných zdrojů energie instalací fotovoltaických panelů. Obnovitelná energie z fotovoltaiky má velmi pozitivní dopad na naše účty, protože její využití je mnohem levnější než v případě neobnovitelné energie. Za zmínku stojí, že dobře zvolená instalace se může vyplatit již několik let po instalaci a majitelé instalace si mohou být jisti, že se jich zdražení elektřiny nedotkne.

Proč se vyplatí investovat do obnovitelných zdrojů energie?

Využívání obnovitelných zdrojů energie má velmi velký dopad v mnoha oblastech. S rostoucím podílem zelené energie na trhu se zvyšuje energetická bezpečnost. Můžeme tedy mluvit o určitých zdrojích, které nenesou riziko vyčerpání. Je důležité, aby byl přístup k obnovitelným zdrojům energie dostupný všude, proto lze říci, že není potřeba dovážet fosilní suroviny z jiných zemí. Je to velmi žádoucí energetická nezávislost, neboť na trhu již řadu let sledujeme nárůst cen elektřiny. Zdroje energie, které patří k těm konvenčním, se těží stále obtížněji, což se následně promítá do jejich vysoké ceny. Obnovitelné zdroje energie jsou, na rozdíl od klasických zdrojů energie, investicí na mnoho let, která vám může přinést výrazné úspory na účtech. Obnovitelné zdroje energie také snižují emise CO2, což má pozitivní vliv na zlepšení přírodního prostředí.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení