Vzhledem ke zvýšenému množství objednávek je minimální výše objednávky z e-shopu stanovena na 50 000,- kč (tento limit se nevztahuje na elektrocentrály).

Co byste měli vědět o elektrocentrálách

Elektrocentrála je velmi užitečný přístroj při absenci připojení k elektrické síti nebo častých výpadcích proudu. Který generátor byste si měli vybrat? Odpověď na tuto otázku bude u každého klienta odlišná, protože výběr správného produktu závisí na individuálních potřebách.

Jak elektrocentrála funguje?

Podrobná struktura generátoru energie neboli elektrocentrály závisí na použitém zdroji energie, ale základní schéma je vždy stejné. Uvnitř generátoru je synchronní generátor vybavený permanentním magnetem nebo elektromagnetem, spalovací motor (některé generátory jsou vybaveny baterií), elektrický rozvaděč, palivová nádrž a pomocné ovládací a měřicí prvky, mezi které mimo jiné patří řídicí systém, spínač přetížení a tlumič, rám s tlumiči nárazů i přípojky a zásuvky.

Každá průmyslová i domácí elektrocentrála má podobný princip činnosti - mechanická energie generovaná spalováním paliva uvádí rotor generátoru do pohybu a vyrábí elektřinu. K dispozici jsou generátory, které pracují na různé druhy paliva: nejčastěji jde o benzín, ropu, zemní plyn. Je třeba si uvědomit, že výsledné výpary jsou toxické, proto musí být každý generátor, kromě generátoru napájeného z baterie, umístěn mimo budovu nebo v místnosti se speciálním ventilačním systémem. Když víte, jak generátor energie funguje, můžete analyzovat své potřeby a vybrat ten správný model.

Jakou elektrocentrálu vybrat?

Vše záleží na tom, jaké přijímače k ní budou připojeny: jednofázové nebo třífázové. Pokud máte doma přijímače obou typů, bude nutné zakoupit třífázový generátor ( U třífázového generátoru je konstrukce generátoru rozdělena do tří fází, což znamená, že na jedné fázi můžeme získat maximálně 1/3 maximálního výkonu generátoru), ale pokud máte v úmyslu připojit přijímače jednofázového typu, stačí si koupit jednofázovou elektrocentrálu. Důležitým faktorem určujícím volbu generujícího zařízení bude počet a výkon přijímačů, které máte v úmyslu připojit současně. Čím více přijímačů nebo větší výkon přijímače, tím větší výkon generátoru budete potřebovat.

Výběr správného zařízení není vůbec snadný a konečné rozhodnutí je ovlivněno mnoha faktory. Při stanovení vaší vlastní poptávky se může ukázat, že model elektrocentrály, který bude dobře fungovat na staveništi, pro nouzové napájení domu nebo pro pořádání hromadných akcí, bude k ničemu. Nákup generátoru by proto měl být založen na stanovení konkrétního výkonu, účelu, spolehlivosti nebo dalších funkcí, jako je stabilizační systém napětí nebo systém přepínání rezerv.

Vždy se seznamte s návodem k obsluze

Vaše dobrodružství s autonomním zdrojem energie by mělo začít přečtením návodu k obsluze elektrocentrály. Koneckonců nestačí jen nalít palivo a nastartovat motor. Správná funkce přijímačů a vaše bezpečnost závisí na správné přípravě zařízení. Každý z těchto typů strojů je velmi podobný v provozu, ale přesto stojí za to seznámit se se specifikací našeho modelu. Varianty designu mohou být nepatrné, ale ďábel je v detailech. Toto vybavení je podobné autu. Nevhodná směs může vést k zadření motoru, což není to, co potřebujete. Věnujte proto pozornost viskozitě kapaliny doporučené výrobcem, protože pouze tak bude pohon správně fungovat. Při analýze tohoto dokumentu věnujte pozornost také různým kontraindikacím a rizikům v něm obsaženým, která se mohou vyskytnout během provozu.

První spuštění

Investováním do takovéhoto stroje k vám přichází zcela nový, bez jakýchkoli stop po použití. Vaším úkolem je proto koupit správné palivo. Před zahájením provozu by však jednotka měla být očištěna od veškerých nečistot způsobených výrobním procesem a všechny součásti promazány. K tomuto účelu se používá motorový olej. Jak jej použít? Je to velmi lehké. Stačí nalít doporučené množství tekutiny do příslušné nádrže a zapnout generátor asi na 3-4 hodiny. Během této doby nemůže dodávat žádné zátěže. Po uplynutí této doby odstraňte starý olej a doplňte nový olej. Takto připravený stroj bude připraven k provozu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení