Vzhledem ke zvýšenému množství objednávek je minimální výše objednávky z e-shopu stanovena na 50 000,- kč (tento limit se nevztahuje na elektrocentrály).

Chcete vlastní solární elektrárnu? Poradíme vám jak na to

Řada odborníků v oblasti globální energie stále více přesvědčuje veřejnost o výhodách ekologické výroby elektřiny. Jedním z pravidelně se opakujících témat v této souvislosti jsou domácí solární elektrárny, které by - podle zmíněných odborníků - měly v krátkodobém horizontu výrazně zvýšit jejich popularitu.

 Domácí fotovoltaická elektrárna může být způsob, jak se zcela osamostatnit od nestálých cen elektřiny, což se promítne do významných úspor pro soukromého uživatele solárních článků. A co víc, můžete si vydělat peníze navíc na vlastním zdroji solární energie. Omezení EU týkající se požadovaného procenta obnovitelné energie na celkové elektřině vyrobené na území dané země vyústila v možnost skladování energie soukromými vlastníky domácích solárních elektráren v energetické soustavě. Pokud tedy cílová fotovoltaická instalace, pro kterou se rozhodneme, pravidelně generuje přebytečnou elektřinu, nejenže ušetříme na našich účtech, ale také si je dovolíme úplně eliminovat.

Jak na výstavbu domácí fotovoltaické elektrárny?

Ačkoliv se to může na první pohled zdát, výstavba domácí fotovoltaické elektrárny není příliš náročná finančně, ani technicky. K jejímu vybudování vám stačí 3 jednoduché kroky.

  1. Konzultace s odborníkem

Než podniknete jakékoli kroky, je dobré nejprve si vyžádat základní radu od odborníka z oboru. Za tímto účelem bude jistě nutné připravit některé z nejdůležitějších informací o plánované investici a podmínkách v ní. Na oplátku můžete počítat s přesným naceněním celého projektu, informacemi o odhadovaném zisku a odhady doby, za kterou se výstavba fotovoltaické elektrárny vyplatí.

  1. Vypracování projektu domácí fotovoltaické elektrárny

V rámci první fáze projektu by měl být normálně připraven poměrně podrobný projekt. Pokud nemáte příslušné znalosti, doporučujeme vám tuto činnost provádět ve spolupráci se společností specializující se na oblast domácích fotovoltaických elektráren, která vám umožní efektivně realizovat celou investici. V této fázi také stojí za to konzultovat výše zmíněnou společnost o dostupných zdrojích a formách financování, které v konečném důsledku umožňují úspory až 40% z vaší alokace na projekt.

  1. Montáž, připojení instalace k síti a sběr dokumentace

Po vytvoření podrobného návrhu můžete začít s jeho implementací. Jelikož se však domácí solární elektrárna skládá z mnoha prvků, vyžaduje montáž a připojení k síti odborné znalosti a odborné dovednosti - při neexistenci odpovídající kvalifikace ze strany investora - musí být touto fází pověřena externí společnost. Fotovoltaická elektrárna na klíč vám ušetří mnoho starostí. Po spuštění instalace proběhne její provoz bez nutnosti dohledu, takže si musíme jen užít nově dokončenou investici a těžit z ní.

Předejděte požáru

Mnoho fotovoltaických elektráren slouží také jako úložiště přebytečné energie. Jedná se o náročnější i nákladnější systémy, kdy je potřeba také systém pro akumulaci energie do speciálních baterií. Tak můžete energii uchovat a použít později. Instalace takovéhoto systému však zvýší nároky na protipožární prevenci a také na bezpečnost. Vybírejte si proto takovou firmu, která možnosti protipožární prevence zohlední.

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení